Menu
Váš košík

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Náš osvědčený výběr možná zaujme i vás.

HYDROPONICKÉ PĚSTOVÁNÍ

HYDROPONICKÉ PĚSTOVÁNÍ

Proč začít pěstovat hydroponicky? Velká většina zeleniny a dalších rostlin, která je pěstována hydroponicky, může růst v hydroponii i v půdě. Mezi výhody patří rychlejší růst rostlin, větší výnosy, absence škůdců a menší náchylnost k chorobám.

Hydroponie – jistě již máte na mysli místo a široké možnosti pěstování: skleník, balkon, terasu, zahradu... My  máme řešení.

Hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku.

Hydroponicky je možné pěstovat téměř všechnu zeleninu - saláty, rajčata, okurky, papriky apod., nebo jahody.

Užitkové rostliny ve sklenících se také pěstují hydroponicky buď v minerální plsti, nebo v roztoku na "tenké vrstvě". V těchto systémech voda cirkuluje, mimo záhony se zpět vrácený roztok filtruje, okysličí, doplní se živiny, upraví pH a teplota. Podle systému a účelu pěstování se přidávají hnojiva.

Nečekejte na jaro – začněte růst v hydroponii ještě dnes!

Pro pěstitele nikdy nebyla lepší nebo vzrušující doba, aby si vyzkoušeli hydroponii. Nyní, více než kdy jindy, hledají pěstitelé řešení problémů, které trápí zahrádkáře desítky let, a hydroponie může být právě tou nejlepší odpovědí, se kterou jsme zatím přišli. Pokud hledáte způsoby, jak snížit své provozní náklady, prodloužit vegetační období a maximalizovat zisky ve vašem skleníku, kontaktujte nás a podívejte se, co vám můžeme nabídnout, abychom vám mohli zařídit hydroponii. Může to být jen to nejlepší rozhodnutí, které uděláte po celý rok.

Jestliže první „zemědělská revoluce“ začala, když lidé začali pěstovat plodiny v hlíně, pak se objevil skleník a vzápětí druhá revoluce může být právě tehdy, když jsme je začali zeleninu z hlíny úplně vytahovat.

Mluvíme samozřejmě o hydroponii – revoluční bezpůdní metodě pěstování zeleniny, která spustila novou vlnu vzrušení i mezi zahrádkáři.

Jeden z hlavních důvodů zájmu o hydroponii: většina moderních systémů je navržena tak, aby nejen zvyšovala zisky, ale také snižovala dlouhodobé náklady. Ať už je to šetřením zdrojů nebo odstraněním tradičně časově náročné ruční práce, zítřejší pěstitelé mají na hydroponické technologii hodně rádi.

Zde je pohled na několik hlavních způsobů, jak hydroponie pomáhá pěstitelům snižovat dlouhodobé provozní náklady, a proč je právě čas, abyste svůj pěstitelský provoz nastavili pomocí hydroponického systému.

1. Zlepšení účinnosti vody

Pěstitel, který pracuje s rostlinami v tradiční hlíně, může obvykle očekávat, že ztratí značnou část vody, kterou nanosí k rostlinám, protože odteče. Nejen, že to může vést ke zbytečné práci, ale také to představuje ztrátu provozních zisků, která byla tradičně považována za nevyhnutelnou. Vzhledem k tomu, že hydroponie eliminuje potřebu výsadby do půdy nebo do země a využívá vodu samotnou jako hlavní pěstební médium, tyto systémy pěstitelům výrazně usnadňují snížení odtoku vody a zvýšení účinnosti vody sezónu po sezóně. Veškerá voda ve vašem hydroponickém systému existuje v uzavřené smyčce, což znamená, že téměř každá kapka je využita v maximální míře, aniž by byla ztracena gravitací nebo jinými žíznivými rostlinami.

2. Maximalizujte ziskový prostor

Jedním z největších problémů, které slýcháme od pěstitelů, je, že se snaží najít rovnováhu mezi „příliš mnoho plýtvání půdou“ a „příliš malým prostorem pro růst rostlin“. Přidejte k tomu obvyklý neproduktivní prostor přítomný v mnoha tradičních pěstebních provozech a může být obtížné dosáhnout tohoto sladkého bodu, pokud jde o zisky na čtvereční metr. To je důvod, proč mohou hydroponické systémy – se svými kompaktními rozestupy a vysoce efektivním využitím vodorovného půdního prostoru – nabídnout velké zvýšení produktivity na čtverečních stopách ve vašem skleníku tím, že odstraní plýtvání prostorem ve prospěch čistých, kondenzovaných pěstebních ploch. Pěstitelé jsou schopni produkovat větší a lepší sklizně při použití stejného množství půdy.

3. Snížení počtu škůdců a nemocí

Téměř při každém tradičním pěstování zůstává půda jedním z hlavních cest pro škůdce, choroby a další škodlivé patogeny, které se dostanou k vašim rostlinám. Ať už je to způsobeno odtokem vody z postiženého pole jinde nebo prostě přirozeným rytmem zdraví půdy, pěstování v zemi téměř vždy vystaví rostliny riziku chorob a škůdců – zatímco hydroponie na druhou stranu může pomoci právě to. Hydroponický systém je uzavřený systém, což znamená, že by neměly existovat žádné snadné vstupní nebo výstupní cesty pro škůdce, choroby, plísně nebo jiné patogeny, které by se vůbec dostaly k vašim rostlinám. Vaše plodiny by měly zůstat bez škůdců podstatně snadněji než plodiny pěstované v půdě. To znamená značné úspory na prevenci škůdců a výrazně snížené riziko ztrát v důsledku choroby nebo kontaminace.

4. Není potřeba boj s plevelem

Škůdci a choroby nejsou jedinými útočníky, kteří chtějí využít vaše rostoucí plodiny. Při výsadbě do půdy se plevel může vplížit do záhonů rychleji, než je stačíte vytrhnout. To může zabrat čas, práci a pozornost, kterou byste jinak nemuseli šetřit. Vzhledem k tomu, že hydroponické systémy jsou bez půdy a uzavřené, plevel nebude mít vůbec šanci se usadit ve vašich plodinách. To znamená, že můžete strávit méně času starostmi s plevelem a jinými organickými vetřelci, kteří vám udusí úrodu, a více času tím, že zajistíte, aby vaše sklizeň byla tak plná a krásná, jak je to jen možné.

5. Pěstujte výnosnější rostliny venku i ve skleníku

Když se rozhodnete pěstovat v zemi, často to znamená vybrat pouze ty plodiny, které ve vaší oblasti s největší pravděpodobností uspějí. Ne každá půda je vhodná například pro pěstování vinné révy, zatímco klimatické podmínky a teploty mohou ztížit pěstování i základních plodin ve zvláště chladných oblastech nebo oblastech náchylných k bouřkám. Na druhou stranu hydroponie nespoléhá na správné fungování vnějších podmínek. To znamená, že se správným hydroponickým nastavením se můžete zaměřit na pěstování ještě výnosnějších plodin než kdykoli předtím a nastavit se tak, abyste zvýšili zisk na čtvereční matr a snížili plýtvání energií, když přijde čas na sklizeň.

6. Čtyřsezónní zemědělství

Pěstitelé byli příliš dlouho spoutáni měnícími se ročními obdobími a proměnlivým počasím, když se rozhodovali, kdy a kde budou pěstovat své plodiny. V severních klimatech nebo oblastech, kde je pravděpodobné, že budou bouře, to tradičně znamenalo omezení vegetačního období na jaro a léto nebo omezení toho, co lze úspěšně pěstovat na podzim a v zimě. Protože hydroponické systémy umožňují rovnoměrnou kontrolu nad teplotou, úrovní živin, vlhkostí, větráním a dalšími faktory každý den, nemusí pěstitelé, kteří se rozhodnou pro hydroponii, omezovat své zimní nebo podzimní plodiny pouze na ty, které pravděpodobně přežijí v chladném počasí. Neváhejte a pěstujte rajčata v lednu – díky vašemu hydrosystému mohou být dokonce šťavnatější než kdykoli předtím.

7. Dosáhněte větší a spolehlivější sklizně

I když schopnost pěstovat plodiny mimo sezónu a snížit pravděpodobnost ztráty plodin kvůli chorobám nebo škůdcům může představovat vlastní úspory pro váš konečný výsledek, zlepšení velikosti a kvality vaší sklizně také pomůže zvýšit vaše zisky ještě víc. Hydroponie umožňuje pěstitelům právě to a často zvyšuje spolehlivost a kvalitu sklizně díky vynikajícímu dodávání živin a vody. Když má každá rostlina přímý kořenový přístup ke všemu, co potřebuje k růstu a prospívání, má váš skleník mnohem větší šanci vypěstovat větší a lepší úrodu, než jaké byste jinak byli schopni dosáhnout v půdě.

8. Automatizujte a ušetřete práci

Jedním z hlavních břemenů rozpočtu každého pěstitele jsou samotné náklady na práci potřebnou k tomu, aby se záhon dostal od semene nebo klíčku ke sklizni. Tato práce může zahrnovat vše od plevele a boje proti škůdcům až po jednoduché sledování a nastavování environmentálních kontrol, aby se věci udržely na optimální úrovni. Automatizací vašeho hydroponického systému můžete drasticky snížit množství práce potřebné k dosažení stejných – nebo dokonce lepších – výsledků. V hydroponickém systému lze zautomatizovat vše od pokojové teploty přes vlhkost a úroveň osvětlení až po úroveň živin a kvalitu pro ideální dodávku, i když jste míle od svého skleníku. Je to proto, že automatizované systémy mohou neustále monitorovat váš pěstební prostor kvůli změnám podmínek a automaticky provádět opravy, což vám ušetří čas a úsilí potřebné k monitorování a reakci na problémy ve vašem pěstebním prostoru.

Nutriculture Wilma Mini 8x 1.65 l, kapková závlaha 90x45x21 cm Nutriculture Wilma Mini 8x 1.65 l, kapková závlaha 90x45x21 cm
-7 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Wilma Mini s nejmenšími květináči je recirkulační drip systém, se kterým můžete pěstovat v jakémkoliv substrátu. Univerzální kapkové systémy vznikly spoluprací výrobce hnojiv Atami a producentem hydroponických systémů Nutriculture. Wilma, univerzální kapková závlaha pro každý substrát a zeleninu Výhody drip systému ocení začínající i pokročilí pěstitelé a zahrádkáři. Nejste fixováni na prostředí ani pěstební médium, protože hydrosystémy Wilma jsou vhodné pro indoor i outdoor pěstování jahod, salátů, kedluben a bylinek v půdní..
3 295 Kč 3 525 Kč
Platinium Aero Top 100 - 100x100x31, aeroponický systém pro 20 rostlin Platinium Aero Top 100 - 100x100x31, aeroponický systém pro 20 rostlin
-14 %
Aeroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Aeroponický tryskový systém Platinium Aero Top 100 má nízký profil, na výšku měří jen 31 cm. I proto je vhodný do nižších pěstebních záhonů nebo obecně tam, kde nemáte na pěstování moc místa. Tento kompletní zavlažovací systém je vybaven hydrokošíčky, aeroponickými tryskami, recirkulačním čerpadlem, nádrží a dalšími nezbytnými komponenty. Tento Platinium Super Cloner 84 je určen pro maximálně 84 bylinek. Aeroponická řízkovnice je prostorově nenáročná, snadno se s ní manipuluje. Garantuje čisté pěstební prostředí bez chorob a šků..
7 695 Kč 8 995 Kč
Platinium Super Cloner 84 - 40x90x31, aeroponická řízkovnice Platinium Super Cloner 84 - 40x90x31, aeroponická řízkovnice
-8 %
Aeroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Aeroponický tryskový systém pro předpěstování sazenic a řízků. Velká aeroponická řízkovnice Platinium Super Cloner 84 poskytne rostlinkám ideální přístup k živinám, vodě i kyslíku. Tento Platinium Super Cloner 84 je určen pro maximálně 84 bylinek. Aeroponická řízkovnice je prostorově nenáročná, snadno se s ní manipuluje. Garantuje čisté pěstební prostředí bez chorob a škůdců. Nevyžaduje vůbec žádný substrát. Velká aeroponická řízkovnice pro 84 rostlin Kompletní aeroponická řízkovnice se používá na pěstování velmi mladých r..
4 595 Kč 4 995 Kč
Digitální teploměr s vlhkoměrem, thermo-hygro", velký displej Digitální teploměr s vlhkoměrem, thermo-hygro", velký displej
-13 %
Stolní digitální teploměr a vlhkoměr "thermo-hygro" zajistí přehled o aktuálních podmínkách. Kontrolujte pohodlně teplotu a relativní vlhkost nejen ve sklenících a pěstebních místnostech nebo growboxech. Je vybaven přepínačem ° F / ° C a tlačítky minimální / maximální paměti. Jednoduchý přístroj je vybaven kabelovou sondou s čidlem. Kombinovaný Thermo-hygro metr na indoor pěstování Měření vnitřní teploty a vlhkosti + venkovní teplota. Rozsah měření teploty: -10 ° C ~ + 70 ° C. Rozsah měření vlhkosti: 20% ~ 90% relativní vlhkosti. Paměť pro Max / Min teplotu a vlhkost. Napá..
345 Kč 395 Kč
Měření EC + pH metr Apera EC20 + PH20 + ATC, včetně kalibrační sady Měření EC + pH metr Apera EC20 + PH20 + ATC, včetně kalibrační sady
-25 %
Sada EC metru + pH metr a teploměr s profesionální přesností v praktickém kufříku. Teploměr a pH metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé o pH S digitálním pH metrem se můžete spolehnout na to, že se můžete spolehnout na rychlé a přesné testy. Díky vysoce citlivé elektrodě a nízko..
3 990 Kč 5 300 Kč
Měření EC metr Apera EC20+ATC, přístroj na měření vodivosti, kalibrační sada Měření EC metr Apera EC20+ATC, přístroj na měření vodivosti, kalibrační sada
-15 %
EC metr a teploměr s profesionální přesností v praktickém kufříku. Teploměr a EC metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé Rozlišení vodivosti: 0,1/1 μS/cm, 0,01 mS/cm Kalibrace: Automatická 1 až 2 bodová kalibrace Teplotní kompenzace: 0 až 50 °C (automatická) Přesnost tep..
2 250 Kč 2 650 Kč
Měření pH metr Apera PH20 + ATC, rozsah 0 – 14 pH, kalibrační sada Měření pH metr Apera PH20 + ATC, rozsah 0 – 14 pH, kalibrační sada
-15 %
pH metr a teploměr s profesionální přesností v praktickém kufříku. Teploměr a pH metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé S digitálním pH metrem se můžete spolehnout na to, že se můžete spolehnout na rychlé a přesné testy. Díky vysoce citlivé elektrodě a nízko ohmické skleněné fól..
2 250 Kč 2 650 Kč
Měření pH metr s ATC, rozsah 0 – 14 pH s funkcí data-Hold, 2AAA Měření pH metr s ATC, rozsah 0 – 14 pH s funkcí data-Hold, 2AAA
-18 %
pH metr a teploměr s profesionální přesností. Teploměr a pH metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé S digitálním pH metrem se můžete spolehnout na to, že se můžete spolehnout na rychlé a přesné testy. Díky vysoce citlivé elektrodě a nízko ohmické skleněné fólii reaguje na vodní i..
2 450 Kč 2 995 Kč
Solární čerpadlo 500 Solar, 500 l/h, LED, zdama akumulátor Solární čerpadlo 500 Solar, 500 l/h, LED, zdama akumulátor
-17 %
Solárním vodním čerpadlem Wasserwerk 500 můžete nechat proudit vodu ve vaší hydroponické nádrž nebo poslouží pro zkrášlení zahradního jezírka a fontány. Proud malého vodního čerpadla vyráží až do 1,4 metru a zatraktivní tak každou ozdobnou vodní plochu nebo fontánu. Dva různé tryskové nástavce pro stříkající vodní efekty, jeden pro proud vody a jeden pro vodní závěs. V tmavých hodinách se postarají bílé LED světla o správné osvětlení vodní hry a v zahradě poutají pozornost i v noci. Zvláštností solárního čerpadla je však zejména úplná nezávislost na síťovém napájení. Jak již název nap..
2 445 Kč 2 945 Kč
Vzduchovací motorek BOYU SES-10, 600l/h, tiché čerpadlo Vzduchovací motorek BOYU SES-10, 600l/h, tiché čerpadlo
-13 %
Vzduchování pro hydroponii. BOYU SES-10 je velice tichý a efektivní vzduchovací motorek. BOYU SES-10 disponuje hliníkovým ochranným krytem a je navržen tak aby jeho provoz byl maximálně tichý. Hodí se pro provzdušňování tekutin a roztoků v menších nádržkách, nádržích a akváriích. Hlavní výhody čerpadla tichý chod dvojitá vzduchovací komora nízká spotřeba energie dlouhá životnost příkon 10W tlak 0.02 MPa rozměry 187x107x114 mm Výstup - 1x 8mm + rozbočka 6x4 mm. Vzduchovací pumpa slouží k efektivnímu provzdušnění zálivky v nádrži nebo vody v akváriu. Unikátní vodotěsn..
995 Kč 1 145 Kč
Mairol základní hnojivo Hydropflege hydrokulturní 1000 ml Mairol základní hnojivo Hydropflege hydrokulturní 1000 ml
-25 %
Hydroponické pěstování a pěstování zeleniny, salátů a bylin ve skleníku se neobejde bez řádného hnojení. Mairol na hydroponii Hydropflege je speciálně na ovoce a zeleninu, dává rostlinám silný a zdravý růst a podporuje aktivitu organismy. Pro silný kořenový systém a tvorbu chutné a šťavnaté sklizně. Mairol hnojivo je obzvlášť účinné a zásobuje všechny rostliny vším so potřebují, fosforem a kvalitními stopovými prvky, obzvláště dodává železo, a cenné vitamíny přirozeným způsobem. Turbo aktivní efekt zajišťuje rychlé dodání všech důležitých živin, aby rostlina měla sílu. Odměrka s uz..
445 Kč 595 Kč
Mairol základní hnojivo na borůvky Premium Liquid 1000 ml Mairol základní hnojivo na borůvky Premium Liquid 1000 ml
-20 %
Hydroponické pěstování a pěstování zeleniny a borůvek se neobejde bez řádného hnojení. Mairol na borůvky Premium je speciálně na jednobarevné ovoce a zejména borůvky, dává rostlinám silný a zdravý růst a podporuje aktivitu organismy. Pro silný kořenový systém a tvorbu chutné a šťavnaté sklizně. Mairol hnojivo je obzvlášť účinné a zásobuje všechny rostliny vším so potřebují, fosforem a kvalitními stopovými prvky, obzvláště dodává železo, a cenné vitamíny přirozeným způsobem. Turbo aktivní efekt zajišťuje rychlé dodání všech důležitých živin, aby rostlina měla sílu. Odměrka s uzávěre..
395 Kč 495 Kč
Mairol základní hnojivo na citrusy energie Liquid 500 ml Mairol základní hnojivo na citrusy energie Liquid 500 ml
-20 %
Hydroponické pěstování a pěstování citrusů ve skleníku se neobejde bez řádného hnojení. Mairol Citrus složení hnojiva je ve své zcela speciálně na vysoké živin potřeby tento středomořském rostliny. Díky vysokému podílu dusíku zajišťuje rovnoměrný, zdravý růst, podporuje tvorbu květů, plodů a zabraňuje díky dalším látkám, zinku i listům Citrusové rostliny milují světlé a slunná místa, venku jsou ve skleníku ideální. Jako rostlina potřebuje substrát vždy s kyselou zeminou (hodnota pH 5,5 – 6). V zimních měsících potřebují další světelný zdroj a prodloužit denní světlo. Hnojivo řešení Np..
395 Kč 495 Kč
Mairol základní hnojivo na zeleninu Kick Liquid 1000 ml Mairol základní hnojivo na zeleninu Kick Liquid 1000 ml
-20 %
Hydroponické pěstování a pěstování zeleniny, salátů a bylin ve skleníku se neobejde bez řádného hnojení. Mairol na zeleninu Kick je speciálně na ovoce a zeleninu, dává rostlinám silný a zdravý růst a podporuje aktivitu organismy. Pro silný kořenový systém a tvorbu chutné a šťavnaté sklizně. Mairol hnojivo je obzvlášť účinné a zásobuje všechny rostliny vším so potřebují, fosforem a kvalitními stopovými prvky, obzvláště dodává železo, a cenné vitamíny přirozeným způsobem. Turbo aktivní efekt zajišťuje rychlé dodání všech důležitých živin, aby rostlina měla sílu. Odměrka s uzávěrem pr..
395 Kč 495 Kč
Mairol základní hnojivo organické Pflan Zenfit Liquid 1000 ml Mairol základní hnojivo organické Pflan Zenfit Liquid 1000 ml
-25 %
Hydroponické pěstování a pěstování zeleniny, salátů a bylin ve skleníku se neobejde bez řádného hnojení. Mairol Pflan Zenfit je speciálně na ovoce a zeleninu, dává rostlinám silný a zdravý růst a podporuje aktivitu organismů. Mairol Pflan Zenfit 1000 ml – s důmyslným chmelovým extraktem Mairol Pflan Zenfit je vysoce účinný. Receptura vychází ze zkušeností a ve zvláštním procesu chmelového extraktu a přidáním cenných minerálních surovin. Rostlinné živiny jsou tak v organické a minerálním tvaru a zajišťují společně dobrý růst a nádherné květy u všech pokojových a balkonových rostlin. ..
445 Kč 595 Kč
Plagron Hydro A+B 1 l, základní hnojivo na hydroponii pro růst a květ
-7 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin se neobejde bez řádného hnojení. Minerální hydroponické hnojivo Plagron Hydro A+B 1 l bylo vyvinuto pro pěstování bylinek v inertních substrátech (rockwool, keramzit apod.) v odtokových i recirkulačních zavlažovacích systémech nebo květináčích. Koncentrovaná výživa Plagron Hydro A+B poskytuje dostatek živin po celý pěstební cyklus. Univerzální hnojiva a substráty pro hydroponii a pěstování zeleniny Růst podporující složka A je bohatá na vápník, neobsahuje fosfor, poměr dusíku a draslíku je 5-2. Složka B obsahuje hořčík, poměr NPK j..
395 Kč 425 Kč
Plagron Hydro A+B 5 l, základní hnojivo na hydroponii pro růst a květ
-6 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin se neobejde bez řádného hnojení. Minerální hydroponické hnojivo Plagron Hydro A+B 5 l bylo vyvinuto pro pěstování bylinek v inertních substrátech (rockwool, keramzit apod.) v odtokových i recirkulačních zavlažovacích systémech nebo květináčích. Koncentrovaná výživa Plagron Hydro A+B poskytuje dostatek živin po celý pěstební cyklus. Univerzální hnojiva a substráty pro hydroponii a pěstování zeleniny Růst podporující složka A je bohatá na vápník, neobsahuje fosfor, poměr dusíku a draslíku je 5-2. Složka B obsahuje hořčík, poměr NPK j..
1 345 Kč 1 425 Kč
Keramzit Canna Aqua Clay Pebbles 45l keramzitový substrát Keramzit Canna Aqua Clay Pebbles 45l keramzitový substrát
-10 %
Substrát pro hydroponii. Inertní pěstební substrát Canna Aqua Clay Pebbles jsou lehké vysušené kuličky z jílu. Canna keramzit je vhodný pro pěstování bylinek v recirkulačních i odtokových run to waste systémech. Někdy se používá jako drenáž na dno květináčů, nebo truhlíků se zeminou nebo kokosem. se dá používat opakovaně. Výhody keramzit substrátu Canna Aqua Clay Pebbles lehké inertní médium je zcela bez živin nebo jiných látek vysoká propustnost a vzdušnost podporuje rozvoj kořenového systému v recirkulačních systémech si rostlina bere živiny jen když je potřebuje poskytuje ..
475 Kč 525 Kč
Modré lepové desky Stopset 10x25 cm, k odchytu škodlivého hmyzu Modré lepové desky Stopset 10x25 cm, k odchytu škodlivého hmyzu
-6 %
Modré lepové desky Stopset M slouží k ochraně rostlin jako bramboříku, begonií, gerber, fikusů , rajřat, okurek  paprik a zelí před škůdci jako je třásněnka západní, třásněnka chmelová, třásněnka zahradní. Aplikují se zavěšením a balení obsahuje 5 kusů lepivých desek. Ochrana zeleniny – rajčat, okurek, zelí, paprik atd. Lepové desky lapají: třásněnka západní, třásněnka zahradní, třásněnka chmelová atd Jak se desky používají: Lapače rozvěste současně se sadbou rostlin. K zavěšení použijte provázek. Jakmile jsou lapače pokryty hmyzem, vyměnte je za nové. Skladování Skladujte v ..
65 Kč 69 Kč
Plagron Hydro Cocos 45 l, kokosový substrát s keramzitem pro hydroponii
-10 %
Substrát pro hydroponii. Špičková kokosová vlákna Cocos Premium jsou doplněna o kvalitní keramzit Euro Pebbles. Výsledkem je univerzální substrát Plagron Hydro Cocos 60/40, který je vhodný pro pěstování bylinek v květináčích i recirkulačních hydroponických systémech. Výrobce doporučuje používat základní výživu (Plagron Hydro A+B nebo Plagron Cocos A+B) od prvního dne. Kombinovaný substrát Plagron Hydro Cocos 60/40 ve 45 litrovém balení se dá používat opakovaně. Přednosti kokosového substrátu s keramzitem Díky oblázkům poskytuje substrát Plagron Hydro Cocos 60/40 vysokou kapacitu vo..
475 Kč 525 Kč
Platinium rotační tryska 360° pro aeroponické systémy Aero Top a Aero Star
-18 %
Tryska pro hydroponii a zavlažování. Platinium rotační tryska pro aeroponické systémy Aero Top a Aero Star nebo řízkovnice Super Cloner. Otáčivá tryska rozstřikuje živný roztok v rozpětí 360°. Rozprašovač je vhodný pro vytvoření jemné vodní mlhy na omezeném prostroju. Hodí se pro zavlažování zasazených semen, nebo pro závlahu listů rostlin při zavlažování...
45 Kč 55 Kč
Vzduchový kámen Hailea průměr 200 mm, výška 20 mm
-16 %
Vzduchování pro hydroponii.  Vzduchový kámen Hailea, 20 cm je ideální pro okysličení živných roztoků v nádržích. Vysoce kvalitní a účinné. Slouží ke zvyšování obsahu kyslíku ve všech živných roztocích. Provzdušněný živný roztok zvyšuje růst zdravých kořenů. Jednoduše připojíte ke vzduchovému čerpadlu silikonovou vzduchovou hadici (prodává se samostatně). Vhodné pro všechny systémy. *Ilustrační obrázky, některé části se mohou vzhledem k vývoji produktu mírně lišit, vyobrazení nemusí odpovídat přesně typu a velikosti! Dekorace nejsou součástí dodávky. Děkujeme, že jste se rozhodl..
525 Kč 625 Kč
Vzduchový kámen keramický, průměr 100 mm, výška 50 mm Vzduchový kámen keramický, průměr 100 mm, výška 50 mm
-10 %
Vzduchování pro hydroponii.  Keramický vzduchovací kámen ve tvaru disku je vhodný k provzdušňování nádrží s živným roztokem v hydroponických, aeroponických systémech, akváriích, zahradních jezírkách - všude, kde je zapotřebí velkého okysličování vody. Vysoce kvalitní a účinné okysličování díky velkému průměru a zahuštěným pórům. Díky svému plochému provedení a velkému povrchu dosahuje maximálního provzdušnění. Kámen vytváří bublinky o rozměrech 300-500 mikronů. Slouží ke zvyšování obsahu kyslíku ve všech živných roztocích. Provzdušněný živný roztok zvyšuje růst zdravých kořenů. Jednoduše př..
445 Kč 495 Kč
Vzduchový kámen keramický, průměr 107 mm, výška 19 mm Vzduchový kámen keramický, průměr 107 mm, výška 19 mm
-13 %
Vzduchování pro hydroponii.  Keramický vzduchovací kámen ve tvaru disku je vhodný k provzdušňování nádrží s živným roztokem v hydroponických, aeroponických systémech, akváriích, zahradních jezírkách - všude, kde je zapotřebí velkého okysličování vody. Vysoce kvalitní a účinné okysličování díky velkému průměru a zahuštěným pórům. Díky svému plochému provedení a velkému povrchu dosahuje maximálního provzdušnění. Kámen vytváří bublinky o rozměrech 300-500 mikronů. Slouží ke zvyšování obsahu kyslíku ve všech živných roztocích. Provzdušněný živný roztok zvyšuje růst zdravých kořenů. Jednoduše př..
345 Kč 395 Kč
Žluté lepové desky Stopset 10x25 cm, k odchytu škodlivého hmyzu
-6 %
Žluté lepové desky Stopset slouží k ochraně rostlin. Žluté slouží k odchytu molice, smutnice, vrtule, létavých mšic, dřepčíka a nosatců. Aplikují se zavěšením a balení obsahuje 5 kusů lepivých desek. Ochrana rostlin a zeleniny ve sklenících. Chrání i pokojové rostliny, třešně a zejména rostliny ve sklenících. Jak se desky používají: Lapače rozvěste současně se sadbou rostlin. K zavěšení použijte provázek. Jakmile jsou lapače pokryty hmyzem, vyměnte je za nové. Skladování Skladujte v původním obalu na suchém místě, odděleně od potravin, krmiv a chemikálií. Teplota skladování: ..
65 Kč 69 Kč
Zobrazuji 1 až 25 z 36 (celkem stran 2)
TOPlist