Zahradní skleník Gampre Sanus

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní potřeby

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Náš osvědčený výběr možná zaujme i vás.

HYDROPONIE VE SKLENÍKU

HYDROPONIE VE SKLENÍKU

Jestliže první „zemědělská revoluce“ začala, když lidé začali pěstovat plodiny v hlíně, pak se objevil skleník a vzápětí druhá revoluce může být právě tehdy, když jsme je začali zeleninu z hlíny úplně vytahovat.

Mluvíme samozřejmě o hydroponii – revoluční bezpůdní metodě pěstování zeleniny, která spustila novou vlnu vzrušení i mezi zahrádkáři.

Jeden z hlavních důvodů zájmu o hydroponii: většina moderních systémů je navržena tak, aby nejen zvyšovala zisky, ale také snižovala dlouhodobé náklady. Ať už je to šetřením zdrojů nebo odstraněním tradičně časově náročné ruční práce, zítřejší pěstitelé mají na hydroponické technologii hodně rádi.

Zde je pohled na několik hlavních způsobů, jak hydroponie pomáhá pěstitelům snižovat dlouhodobé provozní náklady, a proč je právě čas, abyste svůj pěstitelský provoz nastavili pomocí hydroponického systému.

1. Zlepšení účinnosti vody

Pěstitel, který pracuje s rostlinami v tradiční hlíně, může obvykle očekávat, že ztratí značnou část vody, kterou nanosí k rostlinám, protože odteče. Nejen, že to může vést ke zbytečné práci, ale také to představuje ztrátu provozních zisků, která byla tradičně považována za nevyhnutelnou. Vzhledem k tomu, že hydroponie eliminuje potřebu výsadby do půdy nebo do země a využívá vodu samotnou jako hlavní pěstební médium, tyto systémy pěstitelům výrazně usnadňují snížení odtoku vody a zvýšení účinnosti vody sezónu po sezóně. Veškerá voda ve vašem hydroponickém systému existuje v uzavřené smyčce, což znamená, že téměř každá kapka je využita v maximální míře, aniž by byla ztracena gravitací nebo jinými žíznivými rostlinami.

2. Maximalizujte ziskový prostor

Jedním z největších problémů, které slýcháme od pěstitelů, je, že se snaží najít rovnováhu mezi „příliš mnoho plýtvání půdou“ a „příliš malým prostorem pro růst rostlin“. Přidejte k tomu obvyklý neproduktivní prostor přítomný v mnoha tradičních pěstebních provozech a může být obtížné dosáhnout tohoto sladkého bodu, pokud jde o zisky na čtvereční metr. To je důvod, proč mohou hydroponické systémy – se svými kompaktními rozestupy a vysoce efektivním využitím vodorovného půdního prostoru – nabídnout velké zvýšení produktivity na čtverečních stopách ve vašem skleníku tím, že odstraní plýtvání prostorem ve prospěch čistých, kondenzovaných pěstebních ploch. Pěstitelé jsou schopni produkovat větší a lepší sklizně při použití stejného množství půdy.

3. Snížení počtu škůdců a nemocí

Téměř při každém tradičním pěstování zůstává půda jedním z hlavních cest pro škůdce, choroby a další škodlivé patogeny, které se dostanou k vašim rostlinám. Ať už je to způsobeno odtokem vody z postiženého pole jinde nebo prostě přirozeným rytmem zdraví půdy, pěstování v zemi téměř vždy vystaví rostliny riziku chorob a škůdců – zatímco hydroponie na druhou stranu může pomoci právě to. Hydroponický systém je uzavřený systém, což znamená, že by neměly existovat žádné snadné vstupní nebo výstupní cesty pro škůdce, choroby, plísně nebo jiné patogeny, které by se vůbec dostaly k vašim rostlinám. Vaše plodiny by měly zůstat bez škůdců podstatně snadněji než plodiny pěstované v půdě. To znamená značné úspory na prevenci škůdců a výrazně snížené riziko ztrát v důsledku choroby nebo kontaminace.

4. Není potřeba boj s plevelem

Škůdci a choroby nejsou jedinými útočníky, kteří chtějí využít vaše rostoucí plodiny. Při výsadbě do půdy se plevel může vplížit do záhonů rychleji, než je stačíte vytrhnout. To může zabrat čas, práci a pozornost, kterou byste jinak nemuseli šetřit. Vzhledem k tomu, že hydroponické systémy jsou bez půdy a uzavřené, plevel nebude mít vůbec šanci se usadit ve vašich plodinách. To znamená, že můžete strávit méně času starostmi s plevelem a jinými organickými vetřelci, kteří vám udusí úrodu, a více času tím, že zajistíte, aby vaše sklizeň byla tak plná a krásná, jak je to jen možné.

5. Pěstujte výnosnější rostliny venku i ve skleníku

Když se rozhodnete pěstovat v zemi, často to znamená vybrat pouze ty plodiny, které ve vaší oblasti s největší pravděpodobností uspějí. Ne každá půda je vhodná například pro pěstování vinné révy, zatímco klimatické podmínky a teploty mohou ztížit pěstování i základních plodin ve zvláště chladných oblastech nebo oblastech náchylných k bouřkám. Na druhou stranu hydroponie nespoléhá na správné fungování vnějších podmínek. To znamená, že se správným hydroponickým nastavením se můžete zaměřit na pěstování ještě výnosnějších plodin než kdykoli předtím a nastavit se tak, abyste zvýšili zisk na čtvereční matr a snížili plýtvání energií, když přijde čas na sklizeň.

6. Čtyřsezónní zemědělství

Pěstitelé byli příliš dlouho spoutáni měnícími se ročními obdobími a proměnlivým počasím, když se rozhodovali, kdy a kde budou pěstovat své plodiny. V severních klimatech nebo oblastech, kde je pravděpodobné, že budou bouře, to tradičně znamenalo omezení vegetačního období na jaro a léto nebo omezení toho, co lze úspěšně pěstovat na podzim a v zimě. Protože hydroponické systémy umožňují rovnoměrnou kontrolu nad teplotou, úrovní živin, vlhkostí, větráním a dalšími faktory každý den, nemusí pěstitelé, kteří se rozhodnou pro hydroponii, omezovat své zimní nebo podzimní plodiny pouze na ty, které pravděpodobně přežijí v chladném počasí. Neváhejte a pěstujte rajčata v lednu – díky vašemu hydrosystému mohou být dokonce šťavnatější než kdykoli předtím.

7. Dosáhněte větší a spolehlivější sklizně

I když schopnost pěstovat plodiny mimo sezónu a snížit pravděpodobnost ztráty plodin kvůli chorobám nebo škůdcům může představovat vlastní úspory pro váš konečný výsledek, zlepšení velikosti a kvality vaší sklizně také pomůže zvýšit vaše zisky ještě víc. Hydroponie umožňuje pěstitelům právě to a často zvyšuje spolehlivost a kvalitu sklizně díky vynikajícímu dodávání živin a vody. Když má každá rostlina přímý kořenový přístup ke všemu, co potřebuje k růstu a prospívání, má váš skleník mnohem větší šanci vypěstovat větší a lepší úrodu, než jaké byste jinak byli schopni dosáhnout v půdě.

8. Automatizujte a ušetřete práci

Jedním z hlavních břemenů rozpočtu každého pěstitele jsou samotné náklady na práci potřebnou k tomu, aby se záhon dostal od semene nebo klíčku ke sklizni. Tato práce může zahrnovat vše od plevele a boje proti škůdcům až po jednoduché sledování a nastavování environmentálních kontrol, aby se věci udržely na optimální úrovni. Automatizací vašeho hydroponického systému můžete drasticky snížit množství práce potřebné k dosažení stejných – nebo dokonce lepších – výsledků. V hydroponickém systému lze zautomatizovat vše od pokojové teploty přes vlhkost a úroveň osvětlení až po úroveň živin a kvalitu pro ideální dodávku, i když jste míle od svého skleníku. Je to proto, že automatizované systémy mohou neustále monitorovat váš pěstební prostor kvůli změnám podmínek a automaticky provádět opravy, což vám ušetří čas a úsilí potřebné k monitorování a reakci na problémy ve vašem pěstebním prostoru.

Nečekejte na jaro – začněte růst v hydroponii ještě dnes!

Pro pěstitele nikdy nebyla lepší nebo vzrušující doba, aby si vyzkoušeli hydroponii. Nyní, více než kdy jindy, hledají pěstitelé řešení problémů, které trápí zahrádkáře desítky let, a hydroponie může být právě tou nejlepší odpovědí, se kterou jsme zatím přišli. Pokud hledáte způsoby, jak snížit své provozní náklady, prodloužit vegetační období a maximalizovat zisky ve vašem skleníku, kontaktujte nás a podívejte se, co vám můžeme nabídnout, abychom vám mohli zařídit hydroponii. Může to být jen to nejlepší rozhodnutí, které uděláte po celý rok.

Autopot 1modul, 15 litrů samostatný květník pro samozavlažovací systém
-16 %
Závlahový systém Autopot Modul 1Pot je mimořádně všestranný a lze jej použít pro široké spektrum druhů a velikostí rostlin. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Autopot lze ho snadno rozšířit tak, že se k jedné nádrži připojí několik květináčů.  Se všemi moduly 1Pot se dodává květináč o objemu 15 litrů. Díky tomu můžete pěstovat i velké exempláře rostlin. Mezi samozavlažovacími systémy p..
725 Kč 865 Kč
Závlahový systém Autopot Easy2grow. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční květináče z výstavy – cena za jeden kus, kupte víc a budou výrazně levnější! Popis systému autopot Easy Grow: Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
125 Kč
Autopot Easy grow tank, nádrž na 47 litrů
-9 %
Tato nádrž je vhodná na vodu a živiny pro AutoPot systémy. Vždy umístěte nádrž minimálně 150 mm nad nejvyšším AQUAvalve nebo AquaPot. Čím výš, tím líp. Počítejte s tím, že rostliny připojené k nádrži budou růst a spotřebovávat stále více vody. Proto se ujistěte, že si koupíte nádrž dostatečně velkou, aby vydržela i když jste pryč nebo na dovolené. Dle pokusů s pěstováním rajčat,Easy2grow kit snadno dodává vodu pro 2 rostliny po dobu minimálně dvou týdnů na vrcholu léta. Přidání více zásobn..
495 Kč 545 Kč
Autopot Easy2grow Extension Kit, 2 květináče 15 litrů Autopot Easy2grow Extension Kit, 2 květináče 15 litrů
-16 %
Závlahový systém Autopot Easy2grow. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 2 květináče 15 litrů! Popis systému autopot Easy Grow: Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke své funkci nepotř..
645 Kč 765 Kč
Autopot Easy2grow Kit se 2 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy2grow Kit se 2 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
-24 %
Závlahový systém Autopot Easy2grow se 2 květináči včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 2 květináče 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke své funkci..
1 245 Kč 1 635 Kč
Autopot Easy2grow tray & lid black podmiska
-18 %
Závlahový systém Autopot Easy2grow. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční podmisky z výstavy – cena za jeden kus, kupte víc a budou výrazně levnější! Popis systému autopot Easy Grow: Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke ..
265 Kč 325 Kč
Autopot Easy4grow Kit se 4 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy4grow Kit se 4 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
Top produkt -17 %
Závlahový systém Autopot Easy4grow se 4 květináči (15 litrů) včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 4 květináče 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
2 095 Kč 2 535 Kč
Autopot Easy6grow Kit se 6 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy6grow Kit se 6 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
-23 %
Závlahový systém Autopot Easy4grow se 6 květináči (15 litrů) včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 6 květináčů 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
2 445 Kč 3 165 Kč
Autopot Easy8grow Kit se 8 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy8grow Kit se 8 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
Top produkt -23 %
Závlahový systém Autopot Easy4grow se 6 květináči (15 litrů) včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 8 květináčů 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
3 045 Kč 3 930 Kč
Oxypot Single Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny Oxypot Single Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny
-7 %
Hydroponické pěstování Oxypot se neobejde bez vzduchování – okysličování kořenů. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. Sada vzduchového čerpadla Hailea a 2ks vzduchovacích kamenů pro použití s oxypot V1 a V2 Dí..
765 Kč 825 Kč
Oxypot V1 pro 1 rostlinu 19L 35x35x37, bez vzduchovací sady Oxypot V1 pro 1 rostlinu 19L 35x35x37, bez vzduchovací sady
-14 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní menší keříčkové rostliny rozměr 35x35x37 cm bez vzducho..
795 Kč 925 Kč
Oxypot V2 pro 2 rostlin 70 litrů 82x53x37, bez vzduchovací sady Oxypot V2 pro 2 rostlin 70 litrů 82x53x37, bez vzduchovací sady
-39 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 70 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní menší keříčkové rostliny rozměr 82x53x37cm bez vzduchova..
1 795 Kč 2 925 Kč
Oxypot V2/V6 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny Oxypot V2/V6 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny
-12 %
Hydroponické pěstování Oxypot se neobejde bez vzduchování – okysličování kořenů. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. Sada vzduchového čerpadla Hailea a 2ks vzduchovacích kamenů pro použití s oxypot V2 a V6 Dí..
995 Kč 1 125 Kč
Oxypot V4 pro 4 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady Oxypot V4 pro 4 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady
-20 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní keříčkové rostliny rozměr 83x83x35cm bez vzduchovací sa..
2 595 Kč 3 225 Kč
Oxypot V4/V9 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny Oxypot V4/V9 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny
-13 %
Hydroponické pěstování Oxypot se neobejde bez vzduchování – okysličování kořenů. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. Sada vzduchového čerpadla Hailea a 2ks vzduchovacích kamenů pro použití s oxypot V4 a V9 Dí..
1 245 Kč 1 425 Kč
Oxypot V6 pro 6 rostlin 70L 82x53x37, bez vzduchovací sady Oxypot V6 pro 6 rostlin 70L 82x53x37, bez vzduchovací sady
-32 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní menší keříčkové rostliny rozměr 82x53x37cm bez vzduchov..
1 995 Kč 2 925 Kč
Oxypot V9 pro 9 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady Oxypot V9 pro 9 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady
-15 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů rozměr 83x83x35cm bez vzduchovací sady Díky trubičce na boku nádoby můžete kdykoliv snadno..
2 995 Kč 3 525 Kč
Platinium Aero Top 100 - 100x100x31, aeroponický systém pro 20 rostlin Platinium Aero Top 100 - 100x100x31, aeroponický systém pro 20 rostlin
-14 %
Aeroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Aeroponický tryskový systém Platinium Aero Top 100 má nízký profil, na výšku měří jen 31 cm. I proto je vhodný do nižších pěstebních záhonů nebo obecně tam, kde nemáte na pěstování moc místa. Tento kompletní zavlažovací systém je vybaven hydrokošíčky, aeroponickými tryskami, recirkulačním čerpadlem, nádrží a dalšími nezbytnými komponenty. Tento Platinium Super Cloner 84 je určen pro maximálně 84 bylinek. Aeroponická řízkovnice je ..
7 695 Kč 8 995 Kč
Digitální spínací hodiny Elektrobock s 1,5" LCD displejem, 3680 W, 8 programů Digitální spínací hodiny Elektrobock s 1,5" LCD displejem, 3680 W, 8 programů
-36 %
Digitální spínací hodin umožňují celkem 8 nastavitelných časových programů, kterými lze zapínat a vypínat Vámi zapojené spotřebiče. 100% záruka spokojenosti Značkové digitální provedení Digitální spínací hodiny se vyznačují vysokým pohodlím, jednoduchým ovládáním a maximální bezpečností pro vaši domácnost. Časovač je užitečný zejména pro každodenní opakující se zapojení, pokud se jedná o pohotovostní zařízení, které nelze zcela vypnout, a tak zbytečně spotřebovávají proud. Vhodn..
445 Kč 690 Kč
Zobrazuji 1 až 19 z 19 (celkem stran 1)
TOPlist