Zahradní skleník Gampre Sanus

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní potřeby

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Náš osvědčený výběr možná zaujme i vás.

ÚPRAVA VODY, REVERZNÍ OSMÓZA

ÚPRAVA VODY, REVERZNÍ OSMÓZA

Reverzní osmóza je nejlepší prakticky využívanou filtrační technologií, jaká je v současnosti k dispozici. Je to celosvětově nejčastěji používaná technologie při čištění a výrobě balených vod a čisté vodě.

Reverzní osmóza umožňuje odstranit částice tak malé jako jsou jednotlivé ionty. Póry v membráně reverzní osmózy jsou jen o velikosti 0,0005 mikronů (bakterie jsou od 0,2 do 1 mikronu & viry jsou o velikosti 0,02 do 0,4 mikronů) Ve Spojených státech je tato technologie běžně používaná v mnoha domácnostech pro úpravu pitné vody a na vaření již od devadesátých let. Využití reverzní osmózy je velice široké. Používá se v domácnostech, akvaristice, v hydroponii, při potřebě ultračisté vody, apod.

V našich systémech osmózy zaručujeme vysokou kvalitu použitých komponentů pro prémiovou čistotu, vysokou účinnost a ekonomiku provozu.

Používáním reverzní osmózy zajistíte nejkvalitnější vodu na pití, ale i rostlinám perfektně čistou vodu bez obsahu solí, toxických a jiných anorganických i organických látek, které mají negativní vliv na pH, EC a celkový stav rostlin.

Reverzní osmózy zahrnují sedimentační filtr, uhlíkový filtr a kvalitní osmotickou membránu s dostatečným výkonem. To vše zajistí téměř 100% vyčištění vody. Membrána z polyamidu/polysulfonu TFM je schopna zachytit částečky o velikosti 0.0001 mikronu.

  • odstraňuje nežádoucí soli a minerály z 98 %
  • blokuje škodlivý chlór a těžké kovy
  • eliminuje choroboplodné viry a bakterie
  • absorbuje chutě a pachy
  • snadné používání bez elektrické energie
  • k čištění nepoužíváte žádné chemikálie
  • zvyšuje efektivitu používání hnojiv

Kohoutková voda bývá nejčastěji kontaminována chlórem nebo minerály. Soli, pesticidy, těžké kovy, viry a bakterie obsahují především zdroje vody venkovní.

Reverzní osmóza, pokud funguje správně, odstraní všechny mikroorganismy a produkuje sterilní vodu. Reverzní osmóza je proces, který dovoluje transport rozpouštědla membránou, zatímco rozpuštěné soli a nízkomolekulární složky zachycuje. Proces je založen na aplikaci vnějšího tlaku ze strany koncentrovanějšího roztoku, což způsobí obrácení přirozeného jevu osmózy. Prostřednictvím tohoto procesu jsme schopni vyrobit čistou vodu. Membrána je schopná odstranit více než 95 % všech rozpuštěných látek, přes 99% všech látek organických. Odstraňuje také látky, které mohou být ve vodě obsaženy, jako např.: chlór, olovo, měď, baryum, chrom, rtuť, sodík, vápník, fluoridy, dusitany, dusičnany, selen ...

Dodatkový Odmineralizační filtr 10" s kartuší a držákem pro osmózu Dodatkový Odmineralizační filtr 10" s kartuší a držákem pro osmózu
-4 %
Aqua Medic Odmineralizační filtr 10" s průhlednou kartuší a držákem. Obsahuje speciální iontovou výměnnou pryskyřici. Používá se k odstranění posledních zbývajících škodlivin pomocí speciální iontoměničové pryskyřice a instaluje se za jednotku reverzní osmózy. Snižuje růst rozsivek, pokud je hladina křemičitanu ve vodovodní vodě příliš vysoká. Zejména při vysokém silikátovém stavu ve vodě z vodovodu pomáhá toto použití omezit růst řas. Podívejte se na informace o řadě Premium line plus...
2 150 Kč 2 250 Kč
Dodatkový Top End filtr s barevným indikátorem 1800 litrů Dodatkový Top End filtr s barevným indikátorem 1800 litrů
-10 %
Top End filtr se zapíná přímo za systémem před baterii, takže se zbývající nečistoty odstraní a vytéká čistá živá voda. Indikátor barev v iontové výměnné pryskyřici ukazuje, kdy je filtrační materiál vyčerpán. Kapacita vázače je cca 1 800 l průtoku vody (v závislosti na kvalitě vody). Rozsah dodávky: kryt filtru s iontovou výměnnou pryskyřicí (vč. barevného indikátoru) držák na stěnu držák k upevnění na stávající filtr (easy line) kvalitní 6mm připojovací inkoust mřížka s ..
1 250 Kč 1 390 Kč
Náhradní filtr Aktivní uhlík 10" pro osmózu Platinum line plus
-10 %
Aqua Medic aktivní uhlíkový filtr se používá v kombinaci s jemným filtrem 5 μm před osmostické zařízení nebo ale jako jediná úprava, pokud potřebujete odstranit pouze chlór, organického znečištění. Není vhodný pro modely Easy Line. Filtrační vložky jsou uloženy v tlakově odolných standardních krytech (10"). Podívejte se na informace o řadě Premium line plus. Druhý/třetí stupeň je zajištěn velmi kvalitními uhlíkovými filtry v jedné patroně, které z vody odstraňují těžké kovy a chlór. Žád..
650 Kč 725 Kč
Náhradní filtr Kombinovaný 10" pro osmózu Platinum line plus
Top produkt -14 %
Aqua Medic kombinovaná filtrační vložka uhlík/jemný. Filtrační vložky jsou uloženy v tlakově odolných standardních krytech (10"). Podívejte se na informace o řadě Premium line plus. Druhý a třetí stupeň je zajištěn velmi kvalitními uhlíkovými filtry v jedné patroně, které z vody odstraňují těžké kovy a chlór. Žádná složitá výměna – pouze našroubujete do druhého velkého 10” pouzdra soustavy! Myslíte, že vám chybí nějaký další stupeň čištění? Dodavatelé se předhánějí, čím víc filtrů..
450 Kč 525 Kč
Náhradní filtr Předfiltr jemný 5my 10" pro osmózu Platinum line plus
Top produkt -13 %
Aqua Medic Jemný filtr, pro kartuše 10" s velikostí pórů 5 µm. Filtrační vložky jsou uloženy v tlakově odolných standardních krytech (10"). Podívejte se na informace o řadě Premium line plus. První stupeň předfiltrace zajišťuje sedimentační filtr, který odstraňuje rez, písek a veškeré mechanické nečistoty větší než 5 mikronů. Žádná složitá výměna – pouze našroubujete do prvního velkého 10” pouzdra soustavy! Myslíte, že vám chybí nějaký další stupeň čištění? Dodavatelé se předháněj..
390 Kč 450 Kč
Náhradní filtr RO-resin cartridge pro osmózu Platinum line plus Náhradní filtr RO-resin cartridge pro osmózu Platinum line plus
Top produkt -6 %
Iontoměničová pryskyřicová patrona pro systém reverzní osmózy Platinum line plus - s barevným indikátorem. Osmóza pro výrobu měkké vody s nízkým obsahem soli pro pití, hydroponii, akvária a mnoho dalších aplikací. Používá se k odstranění posledních zbývajících znečišťujících látek z RO vody, jako jsou křemičitany, dusičnany a další ionty, pomocí iontoměničové pryskyřice jako konečného stupně na jednotce reverzní osmózy. U konkurence nehledejte! Snižuje růst rozsivek, pokud jsou hlad..
1 450 Kč 1 550 Kč
Reverzní osmóza Growmax Water Maxquarium - 500 litrů/den 000 ppm Reverzní osmóza Growmax Water Maxquarium - 500 litrů/den 000 ppm
-18 %
Growmax Water Maxquarium - 500 l/den 000 ppm, reverzní osmotická jednotka pro vaši zahradu. Zařízení na deionizaci a demineralizaci vody je užitečné nejen pro zkušené pěstitele, ale i akvaristy. Growmax Water Maxquarium umí třístupňovou filtraci. Vodní filtr s aktivním uhlím vyčistí vodu od 99 % chlóru, reverzní osmóza a deionizační jednotka zadrží 100 % solí, minerálů, těžkých kovů a jiných chemických látek. Součástí je také předfiltr na sedimenty. Výsledkem je čistá voda s nulovou hustot..
8 450 Kč 10 350 Kč
Reverzní osmóza Growmax Water Mega Grow 1000 litrů/den Reverzní osmóza Growmax Water Mega Grow 1000 litrů/den
-27 %
Growmax Water Mega Grow 1000 litrů za den 000 ppm, reverzní osmotická jednotka pro vaši zahradu. Zařízení na deionizaci a demineralizaci vody je užitečné nejen pro zkušené pěstitele, ale i akvaristy. Growmax Water Mega Grow umí třístupňovou filtraci a osmózu. Vodní filtr s aktivním uhlím vyčistí vodu od 99 % chlóru, reverzní osmóza a deionizační jednotka zadrží 100 % solí, minerálů, těžkých kovů a jiných chemických látek. Voda z každého vodního zdroje může být nevhodná pro rostliny z mnoha..
9 890 Kč 13 550 Kč
Reverzní osmóza Platinum line plus 24V, vysokotlaké čerpadlo, 400 l/den Reverzní osmóza Platinum line plus 24V, vysokotlaké čerpadlo, 400 l/den
-10 %
Jednotka reverzní osmózy Platinum line plus 24V vč. vysokotlakého čerpadla pro výrobu až 400 litrů vyčištěné vody za den a Demineralizačním filtrem - se závěrečnou Iontoměničovou pryskyřicovou patronou a DI osmózou FTPC 200. Pokud máte nižší tlak vody, a osmóza má malý průtok, tak právě pro vás je toto sestava s čerpadlem určena. Osmóza pro výrobu měkké vody s nízkým obsahem soli pro pití, hydroponii, akvária a mnoho dalších aplikací. Systém reverzní osmózy platinum line plus je kompaktní ..
12 950 Kč 14 450 Kč
Uzavírací kohout T-kus 3/8" AG, ventil, adaptér pro napojení osmózy Uzavírací kohout T-kus 3/8" AG, ventil, adaptér pro napojení osmózy
-11 %
Uzavírací kohout T-kus 3/8" AG, ventil, adaptér pro napojení osmózy (3/8" AG x 3/8" QC x 3/8" ÜM) . Napojení přívodu vody pro osmózu – uzavírací kohout S uzavíracím ventilem je napojení vodního filtru hračka. Adaptér rohového ventilu, resp. T kus se jednoduše našroubuje na rohový ventil, flexová hadice vodovodního kohoutku se našroubuje na vnější závit adaptéru a třetí odvod je určena pro váš vodní filtr, pračku, lednici nebo také kávovar. Úspora místa: s adaptérem nepotřebujete žád..
795 Kč 895 Kč
Měřič vodivosti vody, TDS dvojitý měřič na membránu reverzní osmózy Měřič vodivosti vody, TDS dvojitý měřič na membránu reverzní osmózy
-9 %
Při úpravě vody pomocí reverzní osmozy (RO) se voda čistí od rozpuštěných látek průchodem přes osmotickou membránu. Stupeň účinnosti závisí na provozním tlaku a na stavu membrány. TDS meter je praktická pomůcka k měření účinnosti RO. Pomocí 2 sond měří množství rozpuštěných látek na vstupu a na výstupu RO. Tyto hodnoty se v jednotkách ppm objevují na digitální obrazovce. Hodnotu TDS na výstupu kromě stavu membrány rovněž ovlivňuje hodnota TDS vstupní vodovodní vody. Neustálá kontrola kvality ..
995 Kč 1 095 Kč
Měřič vodivosti vody, pH TDS EC PH metr + Teplota 4 v 1, sada testů kvality vody Měřič vodivosti vody, pH TDS EC PH metr + Teplota 4 v 1, sada testů kvality vody
Top produkt -7 %
TDS metr je přesný přístroj určený pro základní test vody pro zjištění celkového množství rozpuštěných látek (TDS – Total Dissolved Solids) ve vodě (minerály, soli, kovy atd). Výsledná hodnota je udávaná jako PPM (parts per million – počet částeček na milion). Přístroj je vybavený automatickou kompenzací teploty – výsledky by neměly být ovlivněny teplotou vody. Pomocí přístroje se dá zjistit rozdíl mezi vodou z vodovodu, vodou ze studny nebo filtrovanou vodou apod. Další využití bazény, hy..
1 295 Kč 1 395 Kč
Vodovodní baterie BLACK 3cestná pro reverzní osmózy, lesklý chrom Vodovodní baterie BLACK 3cestná pro reverzní osmózy, lesklý chrom
-10 %
Vodovodní baterie pro reverzní osmózy – 3cestná luxusní kuchyňská baterie s osmózou. Kuchyňské filtry slouží pro úpravu pitné vody. Některé odstraňují nebezpečný chlor, jiné zase mechanické nečistoty. Ty nejlepší pak pracují na principu nano filtrace. Kuchyňské baterie pro osmózu – Černa a chrom Osvědčená keramická disková kartuše snižuje riziko úniku nebo kapání a prodlužuje životnost baterie. Špičkový provzdušňovač baterie zajišťuje hladký proud vody bez rozstřikování. Dvě rukojeti um..
4 495 Kč 4 995 Kč
Vodovodní baterie GOLD 3cestná pro reverzní osmózy, kartáčovaná Vodovodní baterie GOLD 3cestná pro reverzní osmózy, kartáčovaná
-9 %
Vodovodní baterie pro reverzní osmózy – 3cestná luxusní kuchyňská baterie s osmózou. Kuchyňské filtry slouží pro úpravu pitné vody. Některé odstraňují nebezpečný chlor, jiné zase mechanické nečistoty. Ty nejlepší pak pracují na principu nano filtrace. Kuchyňské baterie pro osmózu – Zlatá kartáčovaná Osvědčená keramická disková kartuše snižuje riziko úniku nebo kapání a prodlužuje životnost baterie. Špičkový provzdušňovač baterie zajišťuje hladký proud vody bez rozstřikování. Dvě rukojet..
4 995 Kč 5 495 Kč
Vodovodní baterie GREY 3cestná pro reverzní osmózy, kartáčovaný nikl Vodovodní baterie GREY 3cestná pro reverzní osmózy, kartáčovaný nikl
-13 %
Vodovodní baterie pro reverzní osmózy – 3cestná luxusní kuchyňská baterie s osmózou. Kuchyňské filtry slouží pro úpravu pitné vody. Některé odstraňují nebezpečný chlor, jiné zase mechanické nečistoty. Ty nejlepší pak pracují na principu nano filtrace. Kuchyňské baterie pro osmózu – Kartáčovaný nikl Osvědčená keramická disková kartuše snižuje riziko úniku nebo kapání a prodlužuje životnost baterie. Špičkový provzdušňovač baterie zajišťuje hladký proud vody bez rozstřikování. Dvě rukojeti..
3 995 Kč 4 595 Kč
Vodovodní baterie jednocestná pro reverzní osmózy, kartáčovaný nikl Vodovodní baterie jednocestná pro reverzní osmózy, kartáčovaný nikl
-10 %
Vodovodní baterie pro reverzní osmózy – 1cestná luxusní kuchyňská baterie na osmózu. Kuchyňské filtry slouží pro úpravu pitné vody. Některé odstraňují nebezpečný chlor, jiné zase mechanické nečistoty. Ty nejlepší pak pracují na principu nano filtrace. Kuchyňské baterie pro osmózu – Kartáčovaný nikl Osvědčená keramická disková kartuše snižuje riziko úniku nebo kapání a prodlužuje životnost baterie. Baterie zajišťuje hladký proud vody bez rozstřikování. Jadna rukojeť umožňují přesné nasta..
1 295 Kč 1 445 Kč
Měření EC + pH metr Apera EC20 + PH20 + ATC, včetně kalibrační sady Měření EC + pH metr Apera EC20 + PH20 + ATC, včetně kalibrační sady
-25 %
Sada EC metru + pH metr a teploměr s profesionální přesností v praktickém kufříku. Teploměr a pH metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé o pH S digitálním pH metrem se můžete spole..
3 990 Kč 5 300 Kč
Měření EC metr Apera EC20+ATC, přístroj na měření vodivosti, kalibrační sada Měření EC metr Apera EC20+ATC, přístroj na měření vodivosti, kalibrační sada
-15 %
EC metr a teploměr s profesionální přesností v praktickém kufříku. Teploměr a EC metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé Rozlišení vodivosti: 0,1/1 μS/cm, 0,01 mS/cm Kalibrace..
2 250 Kč 2 650 Kč
Měření pH metr Apera PH20 + ATC, rozsah 0 – 14 pH, kalibrační sada Měření pH metr Apera PH20 + ATC, rozsah 0 – 14 pH, kalibrační sada
-15 %
pH metr a teploměr s profesionální přesností v praktickém kufříku. Teploměr a pH metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé S digitálním pH metrem se můžete spolehnout na to, že se mů..
2 250 Kč 2 650 Kč
Měření pH metr s ATC, rozsah 0 – 14 pH s funkcí data-Hold, 2AAA Měření pH metr s ATC, rozsah 0 – 14 pH s funkcí data-Hold, 2AAA
-18 %
pH metr a teploměr s profesionální přesností. Teploměr a pH metr v jednom přístroji. Měření a ovládání je s přehledným LCD displejem snadné a díky postranním vysvětlujícím symbolům lehce pochopitelné. Když s měřičem nepracujete, automaticky se vypíná po 15 minutách a tak šetří baterie. Teplotu lze číst ve stupních Celsia nebo Fahrenhaita. Také umí automaticky kompenzovat teplotu. Získejte správné údaje pokaždé S digitálním pH metrem se můžete spolehnout na to, že se můžete spolehnout na ry..
2 450 Kč 2 995 Kč
Zobrazuji 1 až 20 z 20 (celkem stran 1)
TOPlist