Zahradní skleník Gampre Sanus

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní potřeby

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Náš osvědčený výběr možná zaujme i vás.

HYDROPONICKÉ SYSTÉMY

HYDROPONICKÉ SYSTÉMY

Hydroponické systémy, efektivní i ekonomické pěstování. Klasické zalévání zeminy v květináčích je sice velmi snadné, ale také klade vysoké nároky na spotřebu vody a živin. Naopak všechny hydroponické systémy šetří vodou a napomáhají k co nejefektivnějšímu využití hnojiv. Kromě energie na recirkulační čerpadlo nevyžadují žádnou další elektřinu. Nepotřebujete ani půdní substrát, většinou stačí keramzit nebo rockwool.

Velkou předností je, že hydroponické systémy pracují automaticky.

Hydroponické i aeroponické systémy mají mnoho společného. Kořenové prostředí je v inertních substrátech zdravější a méně náchylné pro výskyt hub nebo škůdců. S vodou a drahými hnojivy i aditivy hospodaří šetrně a velice efektivně. Úroda z hydroponicky pěstovaných zelenin může být až 4x větší než při pěstování v zemině.

Rostliny dostávají živiny buď podle svých potřeb, nebo podle nastaveného časovače. A to i v době, kdy se jim nemůžete věnovat.

Základní typy hydroponických systémů

V recirkulačních hydroponických systémech zálivka neodtéká, ale díky čerpadlu a nádrži je používaná opakovaně. Při pěstování v odtokových run to waste systémech odtéká živný roztok pryč, nevrací se. V uzavřených systémech (např. Autopot) je zálivka spotřebována celá. Tyto samozavlažovací květináče stejně jako pasivní systémy s knotovou závlahou nevyžadují žádnou elektrickou energii a fungují jen pomocí přírodních sil.

Technologie Nutrient Film Technique je založena na pomalém pohybu živného roztoku kolem kořínků, které si z něj berou vodu a živiny. Místo pytle substrátu potřebujete jen Grodan kostky. Hydroponické NFT systémy zajistí nadstandardní úrody a sklizně. Doporučujeme NFT Grotank.

Kapková závlaha funguje s pomocí časovače a čerpadla. Zálivka dodávaná v kapkách přináší do substrátu vláhu a živiny, navíc tak okysličuje kořeny. Drip systémy jsou vhodné pro pěstování bylinek v jakémkoliv substrátu.

Náplavové vany Ebb&Flow nebo Ebb&Grow patří mezi nejjednodušší pěstební systémy. Výhodou je univerzální použití pro všechny substráty. Doporučujeme hydroponické systémy GHE Ebb&Grow a Nutriculture Ebb&Flow.

Vertikální systém MyPot Garden dokonce umožňuje pěstovat několika různými hydroponickými metodami. Díky speciálnímu závlahovému setu lze napojit základní moduly na centrální nádrž a použít je jako samozavlažovací květináče.

Autopot 1modul, 15 litrů samostatný květník pro samozavlažovací systém
-16 %
Závlahový systém Autopot Modul 1Pot je mimořádně všestranný a lze jej použít pro široké spektrum druhů a velikostí rostlin. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Autopot lze ho snadno rozšířit tak, že se k jedné nádrži připojí několik květináčů.  Se všemi moduly 1Pot se dodává květináč o objemu 15 litrů. Díky tomu můžete pěstovat i velké exempláře rostlin. Mezi samozavlažovacími systémy p..
725 Kč 865 Kč
Závlahový systém Autopot Easy2grow. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční květináče z výstavy – cena za jeden kus, kupte víc a budou výrazně levnější! Popis systému autopot Easy Grow: Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
125 Kč
Autopot Easy grow tank, nádrž na 47 litrů
-9 %
Tato nádrž je vhodná na vodu a živiny pro AutoPot systémy. Vždy umístěte nádrž minimálně 150 mm nad nejvyšším AQUAvalve nebo AquaPot. Čím výš, tím líp. Počítejte s tím, že rostliny připojené k nádrži budou růst a spotřebovávat stále více vody. Proto se ujistěte, že si koupíte nádrž dostatečně velkou, aby vydržela i když jste pryč nebo na dovolené. Dle pokusů s pěstováním rajčat,Easy2grow kit snadno dodává vodu pro 2 rostliny po dobu minimálně dvou týdnů na vrcholu léta. Přidání více zásobn..
495 Kč 545 Kč
Autopot Easy2grow Extension Kit, 2 květináče 15 litrů Autopot Easy2grow Extension Kit, 2 květináče 15 litrů
-16 %
Závlahový systém Autopot Easy2grow. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 2 květináče 15 litrů! Popis systému autopot Easy Grow: Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke své funkci nepotř..
645 Kč 765 Kč
Autopot Easy2grow Kit se 2 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy2grow Kit se 2 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
-24 %
Závlahový systém Autopot Easy2grow se 2 květináči včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 2 květináče 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke své funkci..
1 245 Kč 1 635 Kč
Autopot Easy2grow tray & lid black podmiska
-18 %
Závlahový systém Autopot Easy2grow. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční podmisky z výstavy – cena za jeden kus, kupte víc a budou výrazně levnější! Popis systému autopot Easy Grow: Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke ..
265 Kč 325 Kč
Autopot Easy4grow Kit se 4 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy4grow Kit se 4 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
Top produkt -17 %
Závlahový systém Autopot Easy4grow se 4 květináči (15 litrů) včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 4 květináče 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
2 095 Kč 2 535 Kč
Autopot Easy6grow Kit se 6 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy6grow Kit se 6 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
-23 %
Závlahový systém Autopot Easy4grow se 6 květináči (15 litrů) včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 6 květináčů 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
2 445 Kč 3 165 Kč
Autopot Easy8grow Kit se 8 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží Autopot Easy8grow Kit se 8 květináči 15 litrů a 47 litrovou nádrží
Top produkt -23 %
Závlahový systém Autopot Easy4grow se 6 květináči (15 litrů) včetně plastové 47 l nádrže. Jednoduché a automatické zavlažování rostlin. Ideální pro větší i keříkové rostliny, rajčata, konopí, angreštů, vinné révy a mnoho dalšího. Akční sety z výstavy – cena za jeden set – 8 květináčů 15 litrů! Samozavlažovací systém Easy2grow od společnosti AutoPot patří mezi systémy, jejichž použití je nejjednodušší a díky funkci AQUAvalve jej lze celé týdny ponechat zcela bez obsluhy. Systém Easy2Grow ke..
3 045 Kč 3 930 Kč
Nutriculture Wilma Mini 8x 1.65 l, kapková závlaha 90x45x21 cm Nutriculture Wilma Mini 8x 1.65 l, kapková závlaha 90x45x21 cm
-7 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Wilma Mini s nejmenšími květináči je recirkulační drip systém, se kterým můžete pěstovat v jakémkoliv substrátu. Univerzální kapkové systémy vznikly spoluprací výrobce hnojiv Atami a producentem hydroponických systémů Nutriculture. Wilma, univerzální kapková závlaha pro každý substrát a zeleninu Výhody drip systému ocení začínající i pokročilí pěstitelé a zahrádkáři. Nejste fixováni na prostředí ani pěstební médium, protože hyd..
3 295 Kč 3 525 Kč
Oxypot Single Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny Oxypot Single Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny
-7 %
Hydroponické pěstování Oxypot se neobejde bez vzduchování – okysličování kořenů. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. Sada vzduchového čerpadla Hailea a 2ks vzduchovacích kamenů pro použití s oxypot V1 a V2 Dí..
765 Kč 825 Kč
Oxypot V1 pro 1 rostlinu 19L 35x35x37, bez vzduchovací sady Oxypot V1 pro 1 rostlinu 19L 35x35x37, bez vzduchovací sady
-14 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní menší keříčkové rostliny rozměr 35x35x37 cm bez vzducho..
795 Kč 925 Kč
Oxypot V2 pro 2 rostlin 70 litrů 82x53x37, bez vzduchovací sady Oxypot V2 pro 2 rostlin 70 litrů 82x53x37, bez vzduchovací sady
-39 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 70 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní menší keříčkové rostliny rozměr 82x53x37cm bez vzduchova..
1 795 Kč 2 925 Kč
Oxypot V2/V6 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny Oxypot V2/V6 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny
-12 %
Hydroponické pěstování Oxypot se neobejde bez vzduchování – okysličování kořenů. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. Sada vzduchového čerpadla Hailea a 2ks vzduchovacích kamenů pro použití s oxypot V2 a V6 Dí..
995 Kč 1 125 Kč
Oxypot V4 pro 4 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady Oxypot V4 pro 4 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady
-20 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní keříčkové rostliny rozměr 83x83x35cm bez vzduchovací sa..
2 595 Kč 3 225 Kč
Oxypot V4/V9 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny Oxypot V4/V9 Air Pump Kit, vzduchovací sada, 2 vzduchovací kameny
-13 %
Hydroponické pěstování Oxypot se neobejde bez vzduchování – okysličování kořenů. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. Sada vzduchového čerpadla Hailea a 2ks vzduchovacích kamenů pro použití s oxypot V4 a V9 Dí..
1 245 Kč 1 425 Kč
Oxypot V6 pro 6 rostlin 70L 82x53x37, bez vzduchovací sady Oxypot V6 pro 6 rostlin 70L 82x53x37, bez vzduchovací sady
-32 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů ideální na rajčata, papriky a ostatní menší keříčkové rostliny rozměr 82x53x37cm bez vzduchov..
1 995 Kč 2 925 Kč
Oxypot V9 pro 9 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady Oxypot V9 pro 9 rostlin 110 litrů 83x83x35, bez vzduchovací sady
-15 %
Hydroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Oxypot zajišťuje rostlinám mohutný růst a vysoký výnos. V nádobě se nachází síťka ve víku, kde je umístěno pěstební médium s rostlinou. Její kořeny jsou umístěny v růstové komoře, kde vzduchové čerpadlo okysličuje roztok, díky čemuž mají neustálý přísun živného roztoku. To se pak promítá do rychlého růstu rostliny. tank 110 litrů rozměr 83x83x35cm bez vzduchovací sady Díky trubičce na boku nádoby můžete kdykoliv snadno..
2 995 Kč 3 525 Kč
Platinium Aero Top 100 - 100x100x31, aeroponický systém pro 20 rostlin Platinium Aero Top 100 - 100x100x31, aeroponický systém pro 20 rostlin
-14 %
Aeroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Aeroponický tryskový systém Platinium Aero Top 100 má nízký profil, na výšku měří jen 31 cm. I proto je vhodný do nižších pěstebních záhonů nebo obecně tam, kde nemáte na pěstování moc místa. Tento kompletní zavlažovací systém je vybaven hydrokošíčky, aeroponickými tryskami, recirkulačním čerpadlem, nádrží a dalšími nezbytnými komponenty. Tento Platinium Super Cloner 84 je určen pro maximálně 84 bylinek. Aeroponická řízkovnice je ..
7 695 Kč 8 995 Kč
Platinium Super Cloner 84 - 40x90x31, aeroponická řízkovnice Platinium Super Cloner 84 - 40x90x31, aeroponická řízkovnice
-8 %
Aeroponické pěstování jahod, salátů a bylin je dnes oblíbené. Aeroponický tryskový systém pro předpěstování sazenic a řízků. Velká aeroponická řízkovnice Platinium Super Cloner 84 poskytne rostlinkám ideální přístup k živinám, vodě i kyslíku. Tento Platinium Super Cloner 84 je určen pro maximálně 84 bylinek. Aeroponická řízkovnice je prostorově nenáročná, snadno se s ní manipuluje. Garantuje čisté pěstební prostředí bez chorob a škůdců. Nevyžaduje vůbec žádný substrát. Velká aeroponická ří..
4 595 Kč 4 995 Kč
Uzavírací kohout T-kus 3/8" AG, ventil, adaptér pro napojení osmózy Uzavírací kohout T-kus 3/8" AG, ventil, adaptér pro napojení osmózy
-11 %
Uzavírací kohout T-kus 3/8" AG, ventil, adaptér pro napojení osmózy (3/8" AG x 3/8" QC x 3/8" ÜM) . Napojení přívodu vody pro osmózu – uzavírací kohout S uzavíracím ventilem je napojení vodního filtru hračka. Adaptér rohového ventilu, resp. T kus se jednoduše našroubuje na rohový ventil, flexová hadice vodovodního kohoutku se našroubuje na vnější závit adaptéru a třetí odvod je určena pro váš vodní filtr, pračku, lednici nebo také kávovar. Úspora místa: s adaptérem nepotřebujete žád..
795 Kč 895 Kč
Měřič vodivosti vody, TDS dvojitý měřič na membránu reverzní osmózy Měřič vodivosti vody, TDS dvojitý měřič na membránu reverzní osmózy
-9 %
Při úpravě vody pomocí reverzní osmozy (RO) se voda čistí od rozpuštěných látek průchodem přes osmotickou membránu. Stupeň účinnosti závisí na provozním tlaku a na stavu membrány. TDS meter je praktická pomůcka k měření účinnosti RO. Pomocí 2 sond měří množství rozpuštěných látek na vstupu a na výstupu RO. Tyto hodnoty se v jednotkách ppm objevují na digitální obrazovce. Hodnotu TDS na výstupu kromě stavu membrány rovněž ovlivňuje hodnota TDS vstupní vodovodní vody. Neustálá kontrola kvality ..
995 Kč 1 095 Kč
Měřič vodivosti vody, pH TDS EC PH metr + Teplota 4 v 1, sada testů kvality vody Měřič vodivosti vody, pH TDS EC PH metr + Teplota 4 v 1, sada testů kvality vody
Top produkt -7 %
TDS metr je přesný přístroj určený pro základní test vody pro zjištění celkového množství rozpuštěných látek (TDS – Total Dissolved Solids) ve vodě (minerály, soli, kovy atd). Výsledná hodnota je udávaná jako PPM (parts per million – počet částeček na milion). Přístroj je vybavený automatickou kompenzací teploty – výsledky by neměly být ovlivněny teplotou vody. Pomocí přístroje se dá zjistit rozdíl mezi vodou z vodovodu, vodou ze studny nebo filtrovanou vodou apod. Další využití bazény, hy..
1 295 Kč 1 395 Kč
Vodovodní baterie BLACK 3cestná pro reverzní osmózy, lesklý chrom Vodovodní baterie BLACK 3cestná pro reverzní osmózy, lesklý chrom
-10 %
Vodovodní baterie pro reverzní osmózy – 3cestná luxusní kuchyňská baterie s osmózou. Kuchyňské filtry slouží pro úpravu pitné vody. Některé odstraňují nebezpečný chlor, jiné zase mechanické nečistoty. Ty nejlepší pak pracují na principu nano filtrace. Kuchyňské baterie pro osmózu – Černa a chrom Osvědčená keramická disková kartuše snižuje riziko úniku nebo kapání a prodlužuje životnost baterie. Špičkový provzdušňovač baterie zajišťuje hladký proud vody bez rozstřikování. Dvě rukojeti um..
4 495 Kč 4 995 Kč
Vodovodní baterie GOLD 3cestná pro reverzní osmózy, kartáčovaná Vodovodní baterie GOLD 3cestná pro reverzní osmózy, kartáčovaná
Top produkt -9 %
Vodovodní baterie pro reverzní osmózy – 3cestná luxusní kuchyňská baterie s osmózou. Kuchyňské filtry slouží pro úpravu pitné vody. Některé odstraňují nebezpečný chlor, jiné zase mechanické nečistoty. Ty nejlepší pak pracují na principu nano filtrace. Kuchyňské baterie pro osmózu – Zlatá kartáčovaná Osvědčená keramická disková kartuše snižuje riziko úniku nebo kapání a prodlužuje životnost baterie. Špičkový provzdušňovač baterie zajišťuje hladký proud vody bez rozstřikování. Dvě rukojet..
4 995 Kč 5 495 Kč
Zobrazuji 1 až 25 z 39 (celkem stran 2)
TOPlist