Zahradní skleník Gampre Sanus

Skleníky Gampre Sanus

Skleníky Kinplast

Zahradní potřeby

Fóliovníky, pařníky

Pěstování zeleniny

Zavlažování skleníku, automatické

Menu
Váš košík

Děkujeme, že jste navštívili naše stránky. Náš osvědčený výběr možná zaujme i vás.

HYDROPONIE G-FLOW BOX

Flow (z angl. „proudění“, „tok“)

Termín hydroponie se používá pro rostliny pěstované ve vodě. Do vody se přidávají potřebné živiny. Nepoužívá se žádné médium, proto je nošení těžkých pytlů zeminy nebo jiných médií minulostí. Při použití jako hydrosystém je víko umístěno na pěstebním tácu. Ve víku jsou otvory pro síťované kalíšky, ve kterých rostliny rostou. Voda s živinami je čerpána 24 hodin denně z vodní nádrže do pěstebního podnosu. Jakmile hladina vody v pěstebním podnosu stoupne nad 4 cm, odteče zpět do vodní nádrže. Pomocí této techniky pěstování visí kořeny vaší rostliny v proudu neustále cirkulující vody bohaté na kyslík a živiny.

Tento typ systému je běžněji známý jako „kultura v mělké vodě“. Systém je velmi ekonomický z hlediska spotřeby vody a velmi uživatelsky přívětivý. Musíte pouze udržovat nádrž na vodu naplněnou a přidávat správné množství živin. Pro přesné stanovení množství živin a kyselosti vody se důrazně doporučuje používat kombimetr PH/EC. Pokud chcete vyčistit nádrž na vodu, lze ji snadno vyjmout ze skříně. To je třeba provést pouze mezi dvěma sklizněmi. Během vašeho růstového cyklu musíte pouze udržovat nádrž na vodu naplněnou. Prostřednictvím spodních dvířek skříně můžete snadno naplnit nádržku na vodu pomocí konve. Jednou z výhod práce s tímto typem systému je, že máte mnohem lepší kontrolu nad množstvím živin, které rostlinám dáváte, což vám dává větší kontrolu ve fázi růstu a květu. Další velkou výhodou je, že celá fáze růstu a kvetení je mnohem kratší díky přímému příjmu živin 24 x 7 kořeny z vody. Většina chorob rostlin je způsobena houbami a bakteriemi, které se množí v půdě v květináči. Práce bez média, jako je půda v květináči, má za následek mnohem menší pravděpodobnost onemocnění rostlin. Pěstovací systém 3 v 1 je uzavřený a bezpečný systém bez rizika úniku. V pěstebním podnosu nikdy nebude více vody, než je maximální obsah vodní nádrže. Pokud tedy z nějakého důvodu čerpadlo přestane fungovat, voda z pěstebního podnosu jednoduše nateče zpět do vodní nádrže, aniž by ji přetekla. Protože se jedná o uzavřený systém, na vodu nebude svítit žádné světlo, takže se nemusíte bát růstu řas ve vodě.

Kultura v mělké vodě SWC (shallow water culture) Kultura v mělké vodě je jedním z mnoha typů hydroponického zahradničení a je považována za „mělkou“, protože vyžaduje použití přibližně 20 až 25 cm vody nebo živného roztoku. Kultivace v mělké vodě je forma hydroponického zahradničení, kde kořeny rostlin sedí v mělké misce nebo podnosu. Nejčastěji se používá jako způsob množení předtím, než se rostliny nakonec přesunou do hlubšího systému.

Metoda hlubinné kultury (DWC) hydroponie je ta, která vyžaduje více než 25 cm živného roztoku. DWC je zavedenější metoda, protože v mělkém vodním systému jsou problémy s udržením vyvážené úrovně pH. Problém pH však lze kompenzovat neustálým sledováním a vyvažováním živného roztoku. Kultura v mělké vodě získává na oblibě, protože je považována za efektivnější využití prostoru a živného roztoku. Také je více kyslíku produkováno pohybující se vodou mělkého kultivačního systému prostřednictvím vzduchových bublin vytvořených, když voda proudí přes řízky.

TOPlist